Громадська організація інвалідів «Ініціативи Слобожанщини»

Громадська організація інвалідів «Ініціативи Слобожанщини»

 

Громадська організація інвалідів «Ініціативи Слобожанщини» була створена в серпні 2015 р з метою сприяння інтеграції осіб з інвалідністю до суспільного життя нашого регіону та надання можливості інвалідам на рівних брати участь і впливати на процеси розбудови громадянського суспільства в Україні.
Наша організація ставить перед собою завдання, пов’язані з підвищенням соціальної адаптації інвалідів та правової захищеності представників цільової аудиторії, надання їм можливостей стати повноправними членами суспільства.
Засновниками та членами нашої організації є інваліди по зору, котрі мають великий досвід у реалізації соціально значущих проектів. Це переважно люди з вищою освітою: Висококваліфіковані масажисти, психологи, реабілітологи, філологи, юристи, є навіть режисер самодіяльного театру.

Сумська громадська організація інвалідів «Ініціативи Слобожанщини» має декілька напрямів діяльності:
1. Відстоює права людей з інвалідністю. Ось, наприклад, організації вдалося повернути пільги на проїзд у автобусах міжміського та приміського сполучення.
2. Займається вирішенням проблем доступності інфраструктури, транспорту для осіб з інвалідністю по зору в нашому місті. На даний час ведемо діалог із місцевою владою стосовно озвучених світлофорів у місті Суми. Потрібно сказати, що це, мабуть, єдиний обласний центр, де їх немає. Нам доводиться їздити по всій Україні, але такого занепаду як у Сумах, ми ніде не бачили.
3. Ознайомлюємо незрячих із тифлозасобами та навчаємо користуватися ними. На нашу думку, тифлозасоби для них є доступними й життєвонеобхідними. Це мобільні телефони з озвученим гідом, годинники, термометри тощо. Постійно слідкуємо за новинками, які час від часу з’являються на ринку.
4. Наступним напрямом нашої діяльності є культурно-просвітницький. Знаходимо поетів серед людей з інвалідністю по зору, відсилаємо їхні вірші на всеукраїнські поетичні конкурси, фестива лі. Минулого року незряча Сумчанка, Катерина Олейнич зайняла III місце у всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Поетичний рушник», який проводиться щорічно в м. Обухові. Також організовуємо літературні зустрічі з незрячими письменниками, знайомимо з талановитими особистостями нашого краю. Нещодавно за підтримки губернатора М.О. Клочка, організували виступ незрячого кобзаря, лірника з Ромнів — Олександра Триуса на Сумському обласному конкурсі читців, присвяченому Т.Г. Шевченку. Це надзвичайно талановита й унікальна людина. На початку травня в філії н17 центральної бібліотеки, відбудеться зустріч із Обухівським письменником — Геннадієм Горовим.
Координатор організації Дарія Сасса на громадських засадах веде уроки української мови в онлайні, також вона разом із своїми друзями, знайомими, знову ж таки у віртуальному режимі, створила творчий проект «Сяйво», з яким готує різноманітні вечори, концерти. Навіть вже поставили декілька вистав: «Лісову пісню» Лесі Українки, «Вечори поблизу Диканьки» Гоголя, «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка.
Наша організація має власну бібліотеку аудіолітератури різноманітної тематики й жанрів, налічує близько 9 тисяч книг. Ми охоче ділимося своїми надбаннями з тими, кому це потрібно.
Також ми переписуємо книги з магнітофонних бобін і касет, які були озвучені ще в 60 — 90 — х роках, що дає можливість зберегти унікальні аудіокниги та надати їм друге життя.
У майбутньому плануємо відкрити навчально-консультативний центр, де незрячі зможуть вивчати комп’ютерну грамоту.
Голова Сумської громадської організації інвалідів «Ініціативи Слобожанщини» та її члени, відвідують різноманітні конференції, семінари, що збагачує досвід

Новини