Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня»
Рік створення організації: 2001
Країна знаходження організації: Україна
Регіон знаходження організації: Сумська область, місто Суми
Керівник організації: Інна Галіченко
Види діяльності: соціальна допомога інвалідам вдома, соціально-побутова адаптація, соціальна та трудова адаптація інвалідів з розумовою відсталістю, надання адресної натуральної та грошової допомоги.
Адреса: м. Суми, вул. Інтернаціоналістів, 18, тел. 32-77-74, 32-67-03.
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ЦЕНТРУ « БЕРЕГИНЯ»
- відділення соціальної допомоги вдома — 2;
- відділення соціально-побутової адаптації — 2;
- відділення соціальної та трудової адаптації інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота»;
- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
- центр соціального захисту населення при Піщанській сільській раді.
Для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, введені платні соціальні послуги.
Надається важливого значення процесу навчання соціально необхідних навичок, аспект робиться на розвитку потенційних, конденсаторних можливостей інваліда, засобах досягнення ним оптимального рівня соціального функціонування.
Соціально-психологічна адаптація розглядається як цілісний, динамічний, безперервний процес розвитку особистості, що забезпечується відповідністю між наявним рівнем потреб і рівнем задоволення їх, соціальну адаптацію – як процес пристосування індивіда до зміненого середовища з метою інтеграції в усіх сферах життєдіяльності суспільства. У відділеннях забезпечується трудова, соціальна адаптація та профорієнтація.
У відділеннях працюють майстерні в слідуючих напрямках: побутово-господарчому, столярному, текстильному, швацькому та керамічному.
В столярному напрямку трудова адаптація здійснюється шляхом розвитку потенційних, компенсаторних можливостей інваліда: розвиток моторики через оволодіння навиками пиляння, стругання, шліфовки, поліровки, свердління, закручування – відкручування шурупів, забивання цвяхів та інше. В процесі адаптації розвивається координація рухів, взаємозв’язок рухів очей, рук, пам’ять, увага, планування, розширення соціального досвіду, оволодіння трудовими навиками, придбання трудового досвіду.
В текстильному та швацькому напрямках методика завдань усього курсу базується на принципі від простого до складного з індивідуальним підходом до кожного співробітника. Використавши матеріали тестувань та рекомендації практичного психолога і соціальних педагогів, відповідно до спеціальної методики видаються завдання для отримання певного результату. Вивчаючи технології ткацтва, в’язання, пошиття та виконуючи практичні заняття у співробітників виробляється мотивація до праці, розвиваються пам’ять, мислення та увага, творчі здібності та дрібна моторика рук. Основним напрямком адаптації є засвоювання технічних навичок в роботі на ткацькому верстаті, кроснах, швацькій машинці та в’язання спицями і гачками. В процесі адаптації майстром використовуються авторські програми (для сильніших та слабших співробітників) технологічні і інструкційні картки, наочні посібники, зразки тканих виробів тощо.
В керамічному напрямку трудова адаптація здійснюється шляхом розвитку дрібної моторики рук, пальців шляхом ліплення різноманітних виробів з глини техніками “кульки”, “ковбаски”, “набивки”. В процесі оволодіння нескладними операціями розвивали координацію рук, очей, сприймання просторових розмірів та форм. Багаторазове повторення робочих операцій розвивають та вдосконалюють трудові навики, творчі здібності. Робота в керамічному напрямку сприяє розвитку міжособистих контактів, виховується охайність, любов до професії, уміння використовувати в роботі спеціальні інструменти.
Одним із напрямків адаптації є арт-терапія. Великим досягненням за останні чотири роки в роботі з людьми з обмеженими можливостями є створення театральної студії «Забава» відділення соціальної та трудової адаптації інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота» та «Промінь надії» відділення соціально-побутової адаптації денного перебування № 2. Актори студій були дипломантами і призерами V Сумського обласного інтеграційного театрального фестивалю людей з функціональними можливостями «Веселка» та VII Міжнародного інтеграційного театрального фестивалю «Сонячна хвиля» м. Київ. На Сумському та Київському фестивалях, серед театральних колективів, студія «Забава» була визначена як одна з кращих і запрошена для участі в ХІХ Міжнародному фестивалі NIEPRZETARTEGO SZLAKU «Казковий світ» в Польщу. В травні 2010 року актори брали участь у ІХ Міжнародному театральному фестивалі на тему «Стихії» м. Львів, де за активну участь були нагороджені спеціальним дипломом.
Територіальний центр забезпечений двома мікроавтобусами, один з яких є спеціалізований, якими здійснюється підвезення 40 інвалідів — візочників. На базі відділень діє клуб «Ветеран», засідання якого проводяться щомісяця, соціальні послуги отримують більше 80 ветеранів.
Фахівцями відділення проводиться робота з адресного патронажу тяжкохворих дітей-інвалідів.
Відділенням організації надання побутових послуг, грошової та натуральної допомоги малозабезпеченим непрацездатним громадянам проводиться робота по залученню спонсорських коштів для надання допомоги малозабезпеченим одиноким непрацездатним громадянам, одиноким матерям, багатодітним сім’ям.
За 2009 рік територіальним центром надано благодійну допомогу 1406 чол. на суму 37539,00 грн. 82 пенсіонерів та інвалідів закріплено за підприємствами, організаціями міста. З 2006 року на базі відділення працює пункт прокату засобів пересування та адаптації, який забезпечено ходунами, милицями, палицями, інвалідними візками, ролаторами та іншим. За час роботи пункту прокату послугами скористались 121 чол. З метою організації надання побутових послуг пенсіонерам, інвалідам міста укладено угоди з установами та організаціями, які надають побутові послуги (прання білизни, послуги перукаря), укладання договорів про надання відповідних послуг потребуючим громадянам безкоштовно або на пільгових умовах. Центр соціального захисту населення при Піщанській сільській раді: На обліку перебуває 724 одиноких непрацездатних громадян, інвалідів та малозабезпечених сімей. Обслуговується соціальним робітником 8 одиноких непрацездатних громадян.
Новини


